برلیانس H220 و برلیانس H230

برلیانس H220 و برلیانس H230، دوقلو های برلیانس!

کمپانی برلیانس که در سال ۲۰۰۳، قرارداد شراکت با کمپانی بی ام و را امضا نمود و به مونتاژ و عرضه محصولات آن پرداخت. بنابراین تعجبی ندارد اگر شباهتی بین خودروهای برلیانس و آلمانی به چشم بخورد. این روزها محصولات متنوع برلیانس در جاده های ایران به وفور دیده می شوند. پس از عدم موفقیت خودروی سدان h230 در بازار خودرو ایران، پارس خودرو همتای هاچبک آن یعنی برلیانس h220 را وارد ساخت. با فروشگاه لوازم یدکی برلیانس سلیم سنتر همراه باشید تا درباره برلیانس H220 و برلیانس H230، دوقلوهای برلیانس! بیشتر بدانید.

مقایسه نمای بیرونی برلیانس H220 و برلیانس H230

از آنجایی که برلیانس سری ۲۰۰ مدتی پس از برلیانس سری ۳۰۰ آن روانه بازار شد، انتظار می رود که طراحی ظاهری و ویژگی های فنی مدرن تر و برجسته تری داشته باشد. از این رو میتوان انتظار ظاهر خوشایند تری از برلیانس H200 داشت. هرچند دو خودرو سدان و هاچبک با عنوان دوقلوهای برلیانس شناخته می شوند ولی از نظر ظاهری تفاوت هایی با هم دارند.

برلیانس H220 در مقایسه با برادر خود یعنی برلیانس H230 از طراحی ظاهری جذاب تری برخوردار است. چرا که برخی کم و کاستی ها اضافه شده، فرم چراغ ها کشیده تر و اجزا آن با هم هماهنگ تر شده است.. در واقع با حذف صندوق عقب، ظاهر معقول تر و به روز تری به خود گرفته است. اما با رفع این ایراد یک مشکل برطرف و مشکل دیگری بوجود آمده است و آن کاهش فضای بار خودرو است.

نمای جلو برلیانس اچ ۲۳۰ و نمای عقب این خودرو چندان با هم همخوانی ندارد. نمای جانبی خودرو با خطوط برجسته ممتد جلوه جذابی به این خودرو بخشیده که مشتری ایرانی را مجذوب خود می کند. به طور کلی با وجود اینکه خودروی سدان برلیانس به صورت ناهماهنگ و ناپخته طراحی شده ولی در مقایسه با بسیاری از خودروهای داخلی میتوان از این مشکل چشم پوشی کرد.


مقایسه نمای داخلی برلیانس H220 و برلیانس H230

به محض ورود به کابین سدان H230 با فضای دلنشین و زیبا با لوگوی برلیانس روبرو خواهید شد. ترکیب رنگ نقره ای و مشکلی در طراحی داشبورد، ظاهر رضایتبخشی به آن بخشیده است. تنها ایراد کابین آن، عدم تعبیه دکمه های کنترلی روی فرمان خودرو می باشد که این روزها هر خودروی مدرن به آن مجهز است.

و اما کابین خودروی هاچبک برلیانس که با حذف صندوق عقب جا دار تر می باشد. در این خودرو هم فضای کافی برای سرنشنیان و هم فضای بار در نظر گرفته شده است. در حالی که برلیانس اچ ۲۳۰، دارای فضای داخلی محدود و دلگیری می باشد.


امکانات رفاهی برلیانس H220 و برلیانس H230

از امکانات خودروی سدان برلیانس می توان به سیستم ترمز ABS، سیستم EPS، دو ایربگ، سنسور پارک عقب، دو ایربگ، ۴ اسپیکر اشاره کرد. و اما برلیانس هاچبک اتومات نسبت به مدل دنده ای از تجهیزات ایمنی و رفاهی بیشتری برخوردار است. از جمله امکانات آن سنسور دنده عقب، دو ایربگ، ۶ اسپیکر، سانروف برقی، سیستم ترمز ABS، سیستم توزیع نیرو EBD را میتوان نام برد. متاسفانه بسیاری از آپشن های این خودروها در داخل حذف شده و آنطور که انتظار می رود به امکانات مدرن مجهز نیست.


مقایسه امکانات برلیانس H220 و برلیانس H230

مدلبرلیانس H220برلیانس H230
ایربگ۲ عدد۲ عدد
اسپیکر۶ عدد۴ عدد
سنسورسنسور عقبسنسور پارک عقب
سقفسانروفسانروف
فرمانفرمان برقی فرمان برقی
آینهآینه جانبی برقی آینه برقی
چراغچراغ مه شکن جلو، چراغ جلو هالوژنچراغ جلو هالوژن
صفحه نمایش
سیستمسیستم ترمز ABS، توزیع نیرو، ترمز عقب کاسه ای، سیستم تهویه دستیسیستم ترمز ABS، توزیع نیرو، ترمز عقب کاسه ای، سیستم تهویه دستی
صندلیدارای روکش پارچه ای، تنظیم دستی صندلی راننده و شاگرددارای روکش چرمی، تنظیم دستی صندلی راننده و شاگرد

ویژگی های فنی برلیانس H220 و برلیانس H230

پیشرانه هر دو خودرو برلیانس هاچبک و سدان ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر می باشد. همچنین توان و گشتاور موتور در هر دو مدل برلیانس h230 و h220 یکسان است. با این تفاوت که خودرو هاچبک وزن کمتری دارد و در نتیجه هماهنگی بین توان موتور و وزن آن، گزینه ایده آل تری فراهم بوجود آورده است. برلیانس سری ۲۰۰ در تست CNCAP موفق به کسب پنج ستاره ایمنی شد و از نظر ایمنی میتوان به آن اعتماد کرد. جعبه دنده برلیانس H220 در دو ورژن ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتومات در دسترس می باشد که مدل دنده ای آن از نواقص کمتری برخوردار است. ولی برلیانس H230 به گیربکس ۵ سرعته دستی مجهز می باشد.


مقایسه مشخصات فنی برلیانس H220 و برلیانس H230

مدلبرلیانس h220برلیانس h230
موتورچهار سیلندر ۱۶ سوپاپچهار سیلندر ۱۶ سوپاپ
توان۱۰۳ اسب بخار۱۰۳ اسب بخار
گشتاور۱۳۸ نیوتن متر۱۳۸ نیوتن متر
حجم موتور۱۴۹۸ سی سی۱۴۹۷ سی سی
حجم مخزن بنزین۴۲ لیتر۴۲ لیتر
وزن خودرو۱۱۸۴ کیلوگرم۱۱۹۴ کیلوگرم
مصرف سوخت کل۶٫۸ لیتر در هر صد کیلومتر۶٫۴ لیتر در هر صد کیلومتر
شتاب ۰ تا ۱۰۰۱۲٫۳ ثانیه۱۲٫۹ ثانیه
گیربکسشش سرعته نیمه اتوماتپنج سرعته دستی
فاصله بین دو محور۲۵۷۰ میلی متر۲۵۷۰ میلی متر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: تمامی حقوق کپی رایت متعلق به فروشگاه سلیم سنتر می باشد