ترموستات بسترن B30

کد محصول: 25112003

نام قطعه: ترموستات بسترن B30

دسته: لوازم یدکی بسترن

مناسب: بسترن B30

جنس: اصلی-وارداتی

برند: بسترن

نحوه خرید و تحویل: ارسال سریع به سراسر ایران

موجود در انبار

ترموستات بسترن B30

ترموستات بسترن بی سی (Besturn B30 Thermostat) یکی از مهمترین لوازم یدکی بسترن به شمار می رود. این قطعه به کنترل میزان دمای آب خنک کننده موتور می پردازد و دمای ایده آل را همیشه حفظ می کند.

اگر میخواهید برای تهیه ترموستات خودرو بسترن بی 30 اقدام کنید، به اصل بودن آن توجه کنید. چرا که در صورت غیر اصل بودن، میتواند به سایر اجزای موتوری خودرو آسیب جدی بزند. پس قبل از نصب به آرم کمپانی سازنده روی محصول دقت کنید.

نشانه های خرابی ترموستات بسترن B 30

زمانی که ترموستات بسترن B30 از کار بیفتد، عملکرد موتور را نیز دچار اختلال می کند. خوشبختانه همیشه علائمی وجود دارد که شما را متوجه این مشکل خواهد کرد. در صورتی که هر یک از نشانه های زیر را مشاهده نمودید، سریعا برای تعویض ترموستات اقدام کنید. وگرنه موتور بیش از حد داغ می کند و ممکن است خسارت زیادی به آن وارد شود. در ادامه به رایج ترین علائم خرابی ترموستات بسترن بی 30 می پردازیم.

بالا یا پایین رفتن بیش از حد گیج دما

زمانی که ماشین را روشن می کنید، عقربه دماسنج روی قسمت ابتدایی می باشد. همانطور که به رانندگی ادامه می دهید، متوجه بالا رفتن تدریجی دما می شوید. تا جایی که در صورت عملکرد بهینه موتور، عقربه در قسمت میانی متوقف می شود. ترموستات اگر در حالت بسته گیر کند، مانع جریان مایع خنک کننده در موتور می شود. به همین دلیل دما بالا تر می رود. در چنین وضعیتی نباید به رانندگی ادامه دهید. چرا که ممکن است موتور آسیب ببیند. اگر عقربه به قسمت میانی نرسید، احتمالا ترموستات بسترن B30 در حالت باز گیر کرده است. بخاری ماشین را روشن کنید و اگر باد گرم از دریچه بیرون نزد، مطمئن شوید که ترموستات بسترن نیاز به تعویض دارد.

تغییرات ناگهانی دما داخل خودرو

گاهی ممکن است دمای داخل کابین بسترن یکباره سرد شود و بعد شروع به گرم شدن کند. هر گونه تغییرات دما که منعکس کننده وضعیت سیستم تهویه نباشد، نشان دهنده خرابی ترموستات است.

نشت مایع خنک کننده

ترموستات خراب باعث می شود که در حالت بسته بماند. این بدان معناست که وقتی موتور داغ می کند و مایع خنک کننده به سمت آن جریان می یابد، ترموستات از جریان مایع خنک کننده جلوگیری می کند. در نتیجه مایع از محفظه ترموستات سر ریز می شود. اگر به این مسئله رسیدگی نشود، شیلنگ های خنک کننده نیز دچار نشتی می شوند. سریع ترین راه برای بررسی نشتی ترموستات، چک کردن زیر خودرو می باشد. اگر مایع سبز یا قرمز رنگی زیر خودرو مشاهده کردید، باید برای تعمیرات اقدام نمایید.

سر و صدای عجیب در خودرو

گاهی صداهایی از رادیاتور یا موتور خودرو به گوش می رسد. این صداها میتواند صدای تق تق، ناک موتور، صدای جوش آوردن باشد. در چنین وضعیتی احتمال خرابی ترموستات بسترن B30 وجود دارد.

نحوه بررسی ترموستات Besturn B30

ترموستات بسترن B30 وظیفه مهمی در خودرو بر عهده دارد. بنابراین به منظور جلوگیری از هر گونه آسیب به موتور و سایر قطعات خودرو بسترن، بهتر است به طو منظم به بررسی بخش های مختلف بپردازید. ترموستات بسترن بی 30 نیز که از اهمیت زیادی برخوردار است، نیاز به بررسی منظم دارد. در این قسمت به طور خلاصه به چگونگی بررسی این قطعه در خودرو می پردازیم:

 1. ابتدا ماشین را بر روی یک سطح صاف و هموار پارک کنید. مطمئن شوید موتور و رادیاتور خنک شود.
 2. کاپوت خودرو را باز کنید و محل قرار گیری ترموستات را پیدا نمایید. شما میتوانید با دنبال کردن شیلنگ بالایی رادیاتور به سمت موتور به ترموستات برسید. انتهای این شیلنگ به محفظه ترموستات متصل می باشد. اگر موفق به پیدا کردن ترموستات نشدید، باید از دفترچه راهنمای خودرو کمک بگیرید.
 3. سپس شما باید ترموستات بسترن را تست نمایید. ابتدا درب رادیاتور ماشین را بردارید تا جریان مایع خنک کننده را چک کنید. موتور خودرو را روشن کنید و اجازه دهید روی دور آرام کار کند. داخل رادیات را نگاه کنید تا مطمئن شوید که جریان مایع خنک کننده را بررسی کنید. در این زمان هنوز دمای موتور بالا نرفته و دریچه ترموستات بسترن B30 باز نشده است. بنابراین مایع خنک کننده نباید جریان یافته باشد.
 4. مایع خنک کننده اگر جریان داشته باشد بدان معناست که دریچه ترموستات باز می باشد. این معمولا راه خوبی است تا بتوانید تشخیص دهید که ترموستات باید تعویض شود یا خیر!
 5. مایع خنک کننده اگر هنوز جریان نیافته است، منتظر گرم شدن موتور خودرو شوید. داخل رادیاتور را مجددا نگاه کنید و چک کنید که مایع شروع به جریان یافتن کرده است یا خیر! اگر گیج دما همچنان بالا تر می رود ولی مایع جریان نمی یابد، ترموستات در حالت بسته گیر کرده است.

نحوه تعویض ترموستات بسترن بی 30

ترموستات خودروی بسترن وظیفه تنظیم جریان مایع خنک کننده موتور خودرو را بر عهده دارد. این قطعه با باز و بسته شدن، به تغییرات دمایی پاسخ می دهد. اگر عملکرد آن دچار اختلال شود، باعث آسیب به سایر قطعات موتوری خواهد شد. بنابراین باید در اولین فرصت برای تعویض آن اقدام کنید. هرچند تعویض قطعه ای مثل ترموستات بسترن B30 را باید به متخصص بسپارید، ولی ما در اینجا به طور خلاصه به چگونگی تعویض آن می پردازیم:

 1. خودرو را روی یک سطح صاف پارک کنید و مطمئن شوید که رادیاتور و موتور خنک شود.
 2. از یک پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ شیلنگ رادیاتور استفاده کنید.
 3. سپس شیلنگ را بیرون بکشید. اجازه دهید مقداری مایع خنک کننده داخل آن بیرون بریزد.
 4. برای باز کردن پیچ هایی که ترموستات بسترن B30 را محکم نگه داشته، از پیچ گوشتی استفاده کنید.
 5. در صورت لزوم واشرهای کهنه را از محفظه ترموستات جدا کنید. سپس همان را نصب نمایید.
 6. در صورت خرابی ترموستات، قطعه جدید را نصب نمایید. پیچ ها، شیلنگ ها و گیره ها را مجددا متصل نمایید. در صورت لوزم مایع خنک کننده اضافه کنید.
 7. موتور خودرو را روشن کنید و اجازه دهید دمای آن بالا برود.
 8. ماشین را برای تست بیرون ببرید. عقربه دماسنج را چک کنید و مطمئن شوید هنگام بالا رفتن دمای موتور، گیج دما در حالت نرمال باقی بماند.

نحوه خرید و قیمت ترموستات بسترن B30

ترموستات بسترن بی 30 کراس را فقط از فروشگاه های معتبر و نمایندگی های مجاز تهیه نمایید. ما ترموستات بسترن B30 اورجینال، با کیفیت بالا را با قیمت واقعی به شما عرضه خواهیم کرد. از آنجایی که وارد کننده مستقیم و بدون واسطه قطعات خودروهای چینی هستیم، ترموستات بسترن B30 و سایر لوازم خودرو Besturn را با قیمت مناسب ارائه می کنیم. کارشناسان ما همواره آماده مشاوره با شما عزیزان می باشند تا بتوانید با توجه به مدل ماشین خود، ترموستات با کیفیت و مناسب را خریداری کنید. جهت خرید یا اطلاع از قیمت ترموستات بسترن B30 و سایر لوازم یدکی بسترن، با فروشگاه تخصصی لوازم یدکی خودرو های چینی سلیم سنتر تماس بگیرید.

5/5 (4 نظر)

دیدگاهها

 1. یوسفی تهران

  سلام و عرض ادب. یوسفی هستم تابستون ازتون ترموستات بسترن B30 خریدم. اون روزم خیلی گیر بودم باید میرفتیم مسافرت ماشینم هم خراب بود باید سریع عوض میکردم. راستش اولش شک داشتم چون هر جا میپرسیدم جنس اصلی رو نداشتم و بهم تضمین دادین که جنس اصلیه و گفتم که اگه خراب بشه پس می ارم. الان بعد چند ماه مشکلی نداشته و تعمیرکارم که دید گفت قطعه اصلیه با اینکه قیمت مناسب بود. واسه همین گفتم اینجا تشکری کنم ازتون و از این به بعد هم قطعه ای خواستم واسه ماشینم به شما میگم. به پسر عمه و پسر خاله هام که ماشین چینی دارن هم شما رو معرفی کردم. ممنونم

  • مدیر سایت

   با سلام و احترام
   خلی خوشحالیم که توانستیم رضایت شما رو جلب کنیم و ممنونیم ازتون.
   هدف اصلی ما در سلیم سنتر رساندن قطعات اصلی و با کیفیت با بهترین قیمت به دست مشتریان عزیز در سریعترین زمان می باشد. رضایت مشتریان عزیز هم همواره اولویت اصلی ماست.
   ممنون از فیدبک مثبتی که انتقال دادین

دیدگاه خود را بنویسید