دسته سیم موتور آریو Z300 S300 زوتی

کد محصول: 10105042

نام قطعه: دسته سیم موتور آریو Z300 S300 زوتی

دسته: لوازم یدکی آریو

مناسب: آریو S300 | زوتی Z300

جنس: اصلی-وارداتی

برند: Ario

نحوه خرید و تحویل: ارسال سریع به سراسر ایران

دسته سیم موتور آریو Z300 S300 زوتی

سیستم های الکتریکی خودروهای مدرن مثل آریو بسیار پیچیده می باشد. به منظور ساده سازی این اتصالات از یک قطعه به قطعه دیگر از دسته سیم استفاده می شود. دسته سیم موتور آریو Z300 S300 زوتی اصلی ( Zotye Z300 Wiring Harness) چیزی فراتر از تعدادی سیم در هم پیچیده می باشد. هر یک از این سیم ها عملکرد یک بخش خاص را کنترل می کنند.

همانطور که میدانید هر خودرو شامل چندین نوع دسته سیم از جمله دسته سیم موتور، گیربکس و غیره می شود. دسته سیم اصلی را دسته سیم موتور می نامند که تمام قطعاتی که به برق نیاز دارند را به منبع الکتریکی متصل می کند. در واقع سیم کشی موتور آریو به تمام اتصالات الکتریکی و قطعات خودرو متصل می شود. این قطعه میتواند طول عمری به اندازه خودرو شما داشته باشد.

از آنجایی که این قطعه وظایف بسیار حیاتی در خودرو شما دارد، هرگز به دلالان قطعات آریو اعتماد نکنید. برای خرید دسته سیم موتور آریو زوتی فقط و فقط به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است به سایر قطعات خودرو آسیب جدی وارد کنید. پس به آرم زوتی حک شده روی محصولات اصلی دقت کنید.

دسته سیم موتور آریو Z300 S300 زوتی

دلایل خرابی دسته سیم موتور آریو s300

در صورتی که دسته سیم موتور خودرو از کار بیفتد، با یک فاجعه بزرگ روبرو خواهید شد. فقط تصور کنید اگر سیم کشی خودرو به اشتباه، جریان برق را به موتور یا یک سنسور امنیتی بفرستد! به همین دلیل دانستن دلایل خرابی این بخش از خودرو بسیار ضروری می باشد و باید به محض مشاهده این نشانه ها به مکانیک مراجعه کنید.

 1. طراحی و نصب اشتباه سیم کشی: دسته سیم قطعه ای نیست که برای همه خودروها یکسان باشد. در صورتی که سیم ها را به طور اشتباه وصل کنید، عملکرد قطعات را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. بنابراین این کار را باید به مکانیک حرفه ای بسپارید.
 2. ناسازگاری قطعات: اگر هماهنگی بین اندازه سیم ها با وات و آمپر نباشد، باعث داغ کردن سیم کشی خواهد شد.
 3. مواد بی کیفیت: آلیاژ مس یک جایگزین ارزان برای مواد اصلی می باشد. این مواد بی کیفیت مستعد داغ کردن و پارگی تحت فشار می باشند. بنابراین باید در برابر روغن، مواد شیمیایی و گرما مقاوم باشد تا عملکرد خوبی ارائه کند.
 4. اتصالی سیم ها: گاهی به مرور زمان و یا به دلیل استفاده از دسته سیم غیر اصلی، مشکلات بزرگی پدید خواهد آمد. در صورتی که سیم های این قطعه به یکدیگر بچسبند، اتصالی خواهند کرد. در چنین شرایطی ممکن است آتش سوزی رخ بدهد و بسیار خطرناک است.

نحوه تعویض دسته سیم موتور آریو Z300 S300 زوتی

 1. با استفاده از دوربین با کیفیت از مسیر و اتصالات سیم کشی کنونی خودرو خود عکس بگیرید. آنها را با برچسب علامت گذاری کنید.
 2. باتری را از وسیله نقلیه جدا کنید. با استفاده از آچار مخصوص ترمینال های منفی، سپس مثبت و نگهدارنده های ان را باز کنید.
 3. دسته سیم قدیمی موتور را دقت باز کنید. اتصال آنها به کامپیوتر خودرو را قطع کنید. از یک آچار و پیچ گوشتی برای جدا کردن نگهدارنده ها و پیچ و مهره های سیم کشی استفاده کنید.
 4. زیر خودرو جک بزنید و آن را بالا ببرید. تمام اتصالات سیم کشی زیر موتور را باز کنید.
 5. تمام دسته سیم جدید را طبق نمودار سیم کشی خودرو، لیبل گذاری کنید. این کار زمان و دقت زیادی می طلبد. ابتدا مسیرهای آنها را بخوبی بخاطر بسپارید و سپس شروع به نصب دسته سیم آریو کنید.
 6. با دقت تمام سیم ها را به اتصالات مربوط متصل کنید.
 7. ماشین را پایین بیاورید. باتری را وصل کنید. خودرو را روشن کنید و از عملکرد صحیح همه قطعات ممطئن شوید.

نحوه خرید و قیمت دسته سیم موتور آریوزوتی

دسته سیم موتور آریو S300 (زوتی z300) اصلی از محصولات شرکت چینی زوتای، فابریک خودروی آریو می باشد. این دسته سیم آریو زوتی وارداتی درجه یک از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است. ما تمامی قطعات یدکی مثل دسته سیم آریو را با قیمت واقعی عرضه می کنیم . چرا که وارد کننده بدون واسطه و مستقیم لوازم یدکی خودرو هستیم. آیا نمیدانید کدام دسته سیم مناسب مدل ماشین خودروی شماست؟ کافیست گوشی تلفن را بردارید و با مشاوران ما در سلیم سنتر تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. پس همین حالا با فروشگاه لوازم یدکی خودرو سلیم سنتر تماس بگیرید و برای خرید دسته سیم آریو اس 300 و خرید قطعات قطعات یدکی آریو اقدام کنید.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهها

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دسته سیم موتور آریو Z300 S300 زوتی”