کدام خودروهای چینی زنجیر تایم دارند

کدام خودروهای چینی زنجیر تایم دارند؟

از آنجایی که تسمه تایم خودرو از جنس لاستیک فشرده می باشد، گاهی ممکن است بر اثر فرسودگی دچار پارگی شود. در نتیجه موتور خودرو از کار می افتد. این قطعه معمولا در خودروهای قدیمی تعبیه می شد و امروزه بیشتر خودروسازان استفاده از زنجیر تایم را ترجیح می دهند.

در حال حاضر اغلب خودروهای چینی مدرن دارای موتور بنزینی چهار زمانه می باشند. چنین موتورهایی معمولا به زنجیرتایم مجهز می باشند. با فروشگاه قطعات خودروهای چینی و لوازم یدکی سلیم سنتر همراه باشید تا خودروهای پرفروش موجود در بازار ایران که زنجیر تایم دارند را خدمت شما معرفی نماییم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۴ دقیقه

مختصری درباره زنجیر تایم و تسمه تایم

همانطور که می دانید زنجیرتایم مثل یک رابط، مابین میل لنگ و میل سوپاپ عمل می کند و منجر به هماهنگی عملکرد این دو قطعه می گردد. در برخی خودروها از زنجیرتایم استفاده می شود و در برخی دیگر از تسمه تایم! هرچند این دو قطعه از نظر عملکرد تفاوت عمده ای با یکدیگر ندارند، ولی تسمه تایم زودتر از زنجیر نیاز به تعویض پیدا می کند. هرچند تسمه تایم از عمر کوتاه تری نسبت به زنجیرتایم برخوردار می باشد، ولی خرابی آن خسارت کمتری به خودرو شما خواهد زد. مزیت دیگری که تسمه تایم هاوال دارد، عدم ایجاد سر و صدا می باشد. در واقع زنجیر به دلیل متریال کاربردی در آن، سر و صدای زیادی ایجاد می کند و به اندازه تسمه نرم و روان نیست.

تفاوت زنجیر تایم و تسمه تایم

زنجیر تایم دارای یک قاب فلزی محافظ می باشد که از آن در برابر ضربه و حرارت محافظت می کند. اما این قطعه نیز مثل سایر قطعات خودرو پس از مدتی دچار خرابی خواهد شد. اگر این زنجیر بشکند یا پاره شود، سر و صدای برخورد پیستون و سوپاپ راننده را متوجه خواهد نمود. جهت کسب اطلاعات کامل از نحوه کار تسمه تایم و زنجیر تایم، تفاوت کامل این دو قطعه در موتور خودرو و مزایا و معایب هر کدام، می توانید به مجله زنجیر تایم یا تسمه تایم؟ کدامیک بهتر است؟ مراجعه نمایید.

برخی از خودروهای چینی در بازار ایران که زنجیر تایم دارند

با وجود اینکه تسمه تایم دارای عملکرد نرم و روان و البته بی سر و صدا می باشد، ولی نمیتوان آن را به زنجیر تایم ترجیح داد. چرا که نه تنها در فواصل زمانی کوتاه ترین باید تعویض شود، بلکه همزمان نیاز به تعویض قطعاتی مثل پولی و کشنده و همچنین واتر پمپ می باشد. از آنجایی که زنجیرتایم همان عملکرد تسمه تایم را دارد و البته با طول عمر بیشتر، خب چرا خودروسازان چینی استفاده از آن را ترجیح ندهند؟

در ادامه مطلب به معرفی بعضی خودروهای موجود در بازار ایران که دارای زنجیر تایم هستند، می پردازیم. جهت کسب اطلاع در رابطه با هر خودرو هم می توانید به دسته بندی معرفی خودروهای چینی سلیم سنتر مراجعه نمایید.

برند هاوال

برند هاوال زیر مجموعه کمپانی بزرگ گریت وال می باشد. هاوال H2، هاوال H6 و هاوال H9 و گریت وال هاوال M4 از پر فروش ترین و محبوب ترین خودروهای این برند در ایران می باشند که توسط شرکت بهمن خودرو روانه بازار ایران شد.

هاوال H2

هاوال H2

ماشین هاوال H2 یکی از اولین خودروهای شاسی بلند گریت وال هاوال بود که در سال ۹۴ به ایران عرضه شد. امکانات رفاهی آن به نسبت قیمت خودرو بسیار زیاد و قابل قبول می باشد. از نظر فنی نیز متوسط است و فروش خوبی را در ایران تجربه کرده است. هاوال H2 به زنجیر تایم مجهز می باشد و از دوام بسیاری بالایی برخوردار است. این زنجیر به ندرت پاره می شود و اغلب خودروسازان آن را به تسمه ترجیح می دهند. جهت خرید زنجیر تایم یا سایر قطعات موتوری و یدکی هاوال هم میتوانید به دسته بندی لوازم یدکی هاوال مراجعه نمایید.

کمپانی چانگان

خودروهای چانگان CS35 و چانگان ایدو دو محصول پر طرفدار برند چینی چانگان در کشور ما می باشند. در خودروهای چانگان ایدو و CS35 به جای تسمه تایم از زنجیرتایم استفاده شده است. چرا که طول عمر این قطعه بیشتر می باشد و تولید کننده زنجیر را ترجیح می دهد. البته باید دقت داشته باشید که زنجیرتایم با فشار روغن موتور کنترل می شود. اگر فشار این روغن کاهش یابد، تایمینگ خودرو به هم می ریزد و در نتیجه عملکرد زنجیر تحت تاثیر قرار می گیرد.

چانگان CS35

چانگان CS35

خودرو چانگان CS35 با ویژگی های فنی نسبتا مناسب و البته ظاهر جذاب خود در رده کراس اوور های کامپکت موفق قرار می گیرد. تنوع قطعات چانگان در بازار باعث سردرگرمی مشتریان جهت تهیه قطعه اصلی از فیک می شود. با اینحال می توانید لوازم یدکی چانگان CS35 اصلی را از مراکز معتبر و فروشگاه های مورد اعتماد تهیه نمایید.

چانگان ایدو

چانگان CS35

چانگان ایدو

چانگان ایدو (EADO) یک سدان جذاب نیز از نظر فنی در وضعیت قابل قبولی می باشد. این خودرو در بازار ایران هم وجود دارد و نظر مثبتی از مصرف کنندگان دریافت کرده است. از طرف ديگر، اين خودرو داراي فضاي بار زيادي مي باشد و براي سفرهاي خانوادگي مناسب است. برای خرید انواع قطعات آن هم مشکلی در ایران وجود ندارد و می توانید به قسمت لوازم یدکی چانگان ایدو در سلیم سنتر مراجعه و قطعه مورد نظر خود را سفارش دهید.

خودروهای شرکت بایک

بایک زیر مجموعه گروه خودروسازی پکن می باشد که از معروف ترین محصولات آن در ایران میتوان به بایک X25، بایک سنوا، بایک سابرینا و بایک سابرینا هاچبک اشاره کرد. بایک سابرینا و بایک X25 هر دو با پیشرانه ۱٫۵ لیتری به بازار ایران عرضه شدند. پس تعجبی ندارد که ویژگی های فنی مشابهی داشته باشند. برند بایک نیز در تولید محصولاتی مانند: بایک X25، بایک سابرینا معمولی و هاچ بک، از زنجیر تایم استفاده کرده است.

بایک X25

بایک X25

در نمای جلو خودرو بایک X25 که از فورد کپی برداری شده، سپری بزرگ با حجم پردازی خلاقانه نظر شما را جلب می کند. در نمای جانبی نیز گلگیرهای ساده و یکنواختی را خواهید دید که شاید در حد خودروهای اروپایی نباشد ولی در جایگاه خود جذاب است. خطوط برجسته روی درب های خودرو که از روی درب های خودرو تا چراغ عقب امتداد یافته است، شما را به یاد خودروهای کره ای می اندازد. پیدا کردن و خرید لوازم یدکی بایک X25 اصلی در ایران از دغدغه های صاحبان این خودرو میباشد که سلیم سنتر یکی از مراکز اصلی برطرف کننده این نگرانی صاحبان خودروهای چینی است.

بایک سابرینا

بایک سابرینا

بایک سابرینا هم از اولین خودروهای بایک بود که به بازار ایران راه پیدا کرد. این محصول دیار خودرو آنچنان که انتظار میرفت مورد اقبال مشتریان ایرانی قرار نگرفت که البته دلایل خاص خود را داشت. البته در حال حاضر هم تعداد این خودروها در جاده های ایران کم نیست. برای تهیه و خرید لوازم یدکی بایک سابرینا هم در ایران مسئله خاصی وجود ندارد و می توانید به راحتی تهیه نمایید.

بایک سابرینا هاچ بک

بایک سابرینا هاچ بک

گیربکس ۴ سرعته خودکار، موتور Mitsubishi و گیربکس AISIN، قفل مرکزی و ریموت کنترل، سیستم قطع خودکار سوخت، ایموبلایزر، سانروف برقی دو حالته، سنسور باران، سیستم تهویه دیجیتال، شیشه های بالابر برقی جلو و عقب، چراغ های مه شکن عقب و جلو فقط تعدادی از امکانات خودروی خوش فرم دیار خودرو می باشد. بایک سابرینا هاچ بک با ظاهری جوان پسند در ایران موجود می باشد. برای خرید لوازم یدکی بایک سابرینا هاچ بک هم میتوانید از سلیم سنتر اقدام نمایید.

شرکت خودروسازی برلیانس

برند برلیانس در ایران نیز با خودروهایی نظیر برلیانس سری ۳۰۰، برلیانس سری ۲۰۰، C3 CROSS و برلیانس V5 شناخته شده است. در مقایسه این خودروها با رقبای داخلی میتوان به برتری نسبی آنها از نظر امکانات و فنی پی برد. امروزه خودروسازان استفاده از زنجیرتایم را به تسمه تایم ترجیح می دهند و برند برلیانس هم از این قائده مستثنی نیست. درواقع تمامی خودروهای برلیانس در ایران از زنجیرتایم استفاده می کنند و البته طول عمر بالاتری نسبت به ورژن لاستیکی یعنی همان تسمه تایم دارد.

برلیانس H330

برلیانس سری ۳۰۰

برلیانس H320 و خودرو برلیانس H330 از محبوب ترین خودروهای این برند چینی می باشند که البته با ویژگی های قابل قبول و ظاهری شبیه BMW در بازار ایران ارائه شدند. خرید لوازم یدکی برلیانس هم در ایران با در نظر گرفتن تعداد عرضه کنندگان نسبتا زیاد قطعات این خودرو، کار ساده ای می باشد. پس مزیت قیمت رقابتی و تنوع در قطعات و لوازم یدکی برلیانس سری ۳۰۰ در اختیار مشتریان ایرانی قرار دارد.

برلیانس H220

برلیانس سری ۲۰۰

بعد از مدتی از ورود برلیانس سری ۳۰۰ به ایران، برلیانس H220 و خودرو برلیانس H230 وارد بازار شدند. این خودروهای برلیانس هم با استقبال علاقه مندان برلیانس در ایران روبه رو شدند. تهیه لوازم یدکی برلیانس سری ۲۰۰ اصلی هم در بازار ایران نسبت به دیگر خودروها، با تنوع محصول و قیمت رقابتی همراه است.

برلیانس C3 CROSS

برلیانس C3 CROSS

شباهت زیادی بین برلیانس اچ ۳۲۰ و خودرو برلیانس C3 Cross به چشم می خورد. در واقع می توان گفت برلیانس C3 همان خودرو هاچ بک سری ۳۰۰ برلیانس با اندکی تفاوت می باشد. در این خودرو نیز مانند هم خانواده های آن از زنجیر تایم استفاده گردیده است. جهت خرید زنجیر تایم و دیگر قطعات موتوری و لوازم یدکی برلیانس C3 CROSS اصلی هم می توانید از فروشگاه اینترنتی ما قدام نمایید.

برلیانس V5

برلیانس V5

خودرو شاسی بلند برلیانس V5 نسبت به دیگر خودروهای عرضه شده این کمپانی در بازار ایران، از استقبال کمتری در بین ماشین سواران ایرانی برخوردار است. طراحی کابین خودرو برلیانس V5 در مقایسه با سایر رقبای چینی، از پختگی و جذابیت بیشتری بهره مند است. شاید نتواند لقب برترین طراحی کابین را از آن خود کند. ولی با الهام گرفتن از خودرو نسل اول BMW، فضای کابین را جذاب و قابل توجه ساخته است. جهت تهیه و خرید لوازم یدکی برلیانس V5 اصلی هم می توانید از قسمت دسته بندی محصولات برلیانس، برلیانس V5 را انتخاب نمایید.

ریگان کوپا

خودرو ریگان کوپا

خودرو ریگان کوپا یا همان زوتی T600 یکی دیگر از محصولات برند زوتی چین در ایران می باشد که در سه تیپ رویال، فلگشیپ و اکسکلوسیو به بازار عرضه شد. هر سه تیپ این خودرو به زنجیرتایم مجهز می باشند و میتوان طول عمر این قطعه را در کوپا تضمین کرد. چرا که به گفته برخی کارشناسان، زنجیر تایم میتواند در برخی موارد طول عمری برابر با خودرو داشته باشد و از این رو برند زوتی استفاده از آن را به تسمه ترجیح داده است. برای خرید زنجیر تایم کوپا و سایر لوازم یدکی کوپا ریگان اصلی هم می توانید از سایت سلیم سنتر اقدام نمایید.

آریو S300

خودرو آریو S300 زوتی Z300

برند زوتی چین با عرضه خودرو موفق آریو S300 در ایران، نظر مشتریان را به خود جلب کرد. این خودرو با ویژگی های فنی جذاب و موتور نسبتا قدرتمند خود توانسته فروش خوبی در ایران از آن خود کند. زنجیر تایم آریو به جای تسمه تایم در این خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این خودرو چیزی به نام تسمه تایم ندارد! این قطعه که دقیقا در بخش جلوی موتور آریو تعبیه شده، به عملکرد بهینه خودرو کمک می کند. جهت خرید لوازم یدکی آریو S300 یا خرید لوازم یدکی آریو Z300 (زوتی) هم می توانید از دسته بندی قطعات آریو در فروشگاه تخصصی لوازم یدکی خودروهای چینی سلیم سنتر اقدام نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم در پاسخ به سوال “کدام خودروهای چینی زنجیر تایم دارند؟“، برخی کمپانی های چینی فعال در بازار خودرو ایران را معرفی کنیم. و همچنین بعضی از خودروهای چینی پر فروش و پر طرفدار ساخت این شرکت ها در ایران که از زنجیر تایم استفاده می کنند را بر شماریم. در رابطه با هر خودرو توضیحات مختصری ارائه دهیم و نحوه تهیه لوازم یدکی اصلی و زنجیر تایم هر کدام را بیان کنیم. قطعا در آینده کمپانی های خودروسازی چینی و خودروهای بیشتری به این مقاله اضافه می گردند و جدیدترین اطلاعات را به شما ارائه خواهیم داد. اگر علاقه مند به دنیای خودروهای چینی یا از صاحبان یکی از خودروهای چینی هستید، پیشنهاد میکنیم که به دیگر مجلات موجود در سایت که با دسته بندی های مختلف برای هر سلیقه ای جدا شده اند، سر بزنید. به روز بودن اطلاعات رانندگان و کسب اطلاعات صحیح در رابطه با خودروها، لوازم یدکی خودرو و نگهداری از خودرو، از اهداف مهم مرکز سلیم سنتر می باشد.

کدام خودروهای چینی زنجیر تایم دارند؟

معرفی برخی ازخودروهای چینی در بازار ایران که زنجیر تایم دارند
با وجود اینکه تسمه تایم دارای عملکرد نرم و روان و البته بی سر و صدا می باشد، ولی نمیتوان آن را به زنجیر تایم ترجیح داد. چرا که نه تنها در فواصل زمانی کوتاه ترین باید تعویض شود، بلکه همزمان نیاز به تعویض قطعاتی مثل پولی و کشنده و همچنین واتر پمپ می باشد. از آنجایی که زنجیرتایم همان عملکرد تسمه تایم را دارد و البته با طول عمر بیشتر، خب چرا خودروسازان چینی استفاده از آن را ترجیح ندهند؟
در ادامه مطلب به معرفی بعضی خودروهای موجود در بازار ایران که دارای زنجیر تایم هستند، می پردازیم. جهت کسب اطلاع در رابطه با هر خودرو هم می توانید به دسته بندی معرفی خودروهای چینی سلیم سنتر مراجعه نمایید.
برند هاوال
برند هاوال زیر مجموعه کمپانی بزرگ گریت وال می باشد. هاوال H2، هاوال H6 و هاوال H9 از پر فروش ترین و محبوب ترین خودروهای این برند در ایران می باشند که توسط شرکت بهمن خودرو روانه بازار ایران شد.
هاوال H2
ماشین یکی از اولین خودروهای شاسی بلند گریت وال هاوال بود که در سال ۹۴ به ایران عرضه شد. امکانات رفاهی آن به نسبت قیمت خودرو بسیار زیاد و قابل قبول می باشد. از نظر فنی نیز متوسط است و فروش خوبی را در ایران تجربه کرده است. هاوال H2 به زنجیر تایم مجهز می باشد و از دوام بسیاری بالایی برخوردار است. این زنجیر به ندرت پاره می شود و اغلب خودروسازان آن را به تسمه ترجیح می دهند. جهت خرید زنجیر تایم یا سایر قطعات موتوری و یدکی هاوال هم میتوانید به دسته بندی لوازم هاوال مراجعه نمایید.
خودروهای چانگان
خودروهای برلیانس
خودرو آریو S300 زوتی Z300
خودرو ریگان کوپا

زنجیر تایم و تسمه تایم چه تفاوتی با هم دارند؟

همانطور که می دانید زنجیرتایم مثل یک رابط، مابین میل لنگ و میل سوپاپ عمل می کند و منجر به هماهنگی عملکرد این دو قطعه می گردد. در برخی خودروها از زنجیرتایم استفاده می شود و در برخی دیگر از تسمه تایم! هرچند این دو قطعه از نظر عملکرد تفاوت عمده ای با یکدیگر ندارند، ولی تسمه تایم زودتر از زنجیر نیاز به تعویض پیدا می کند. هرچند تسمه تایم از عمر کوتاه تری نسبت به زنجیرتایم برخوردار می باشد، ولی خرابی آن خسارت کمتری به خودرو شما خواهد زد. مزیت دیگری که تسمه تایم هاوال دارد، عدم ایجاد سر و صدا می باشد. در واقع زنجیر به دلیل متریال کاربردی در آن، سر و صدای زیادی ایجاد می کند و به اندازه تسمه نرم و روان نیست.
زنجیر تایم دارای یک قاب فلزی محافظ می باشد که از آن در برابر ضربه و حرارت محافظت می کند. اما این قطعه نیز مثل سایر قطعات خودرو پس از مدتی دچار خرابی خواهد شد. اگر این زنجیر بشکند یا پاره شود، سر و صدای برخورد پیستون و سوپاپ راننده را متوجه خواهد نمود. جهت کسب اطلاعات کامل از نحوه کار تسمه تایم و زنجیر تایم، تفاوت کامل این دو قطعه در موتور خودرو و مزایا و معایب هر کدام، می توانید به مجله زنجیر تایم یا تسمه تایم؟ کدامیک بهتر است؟ مراجعه نمایید.

3 دیدگاه برای “کدام خودروهای چینی زنجیر تایم دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: تمامی حقوق کپی رایت متعلق به فروشگاه سلیم سنتر می باشد