مجله تخصصی خودرو، قطعات و لوازم یدکی

دسته بندی ها: بررسی تخصصی قطعات

رینگ پیستون یکی دیگر از قطعات موتوری خودرو می باشد. موتور خودرو برای رد و بدل ساختن هوا از پیستون ها و سوپاپ ها استفاده می کند. پیستون های موتور وسیله نقلیه باید داخل هر سیلندر عایق بندی شوند تا فرایند احتراق کارامد باشد. از آنجایی که پیستون ها در طول عمر موتور، میلیون ها بار بالا و پایین می روند، عایق بندی پیستون ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این عایق بندی با یک سری رینگ یا حلقه انجام می شود که در اطراف پیستون قرار می گیرد. وقتی این رینگ پیستون ها فرسوده شوند، بازده موتور کاهش پیدا می کند. بنابراین باید در اسرع وقت برای تعویض این قطعات اقدام کنید. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو سلیم سنتر همراه شوید تا عملکرد رینگ پیستون را برای شما شرح دهیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

دسته بندی ها: معرفی خودروهای چینی

آریو S300 همان نسخه ایرانی زوتی Z300 می باشد! در واقع، سایپا آریو S300 حاصل همکاری شرکت خودروسازی سایپا و شرکت زوتی (zotye) چین می باشد. کمپانی زوتی که یک شرکت تازه تاسیس و جوان در چین می باشد، تابحال بیش از 15 خودروی شهری را با الهام گرفتن از خودروسازی های موفق، در بازار چین عرضه کرده است. این شرکت چینی که در سال 2007 تاسیس شد، خودروهای گران قیمت را بازتولید می کند و با قیمت ارزان تر به فروش می رساند. با اینحال از رقبای چینی خود پیشی گرفته و با شرکت های معروفی مثل تویوتا همکاری می کند. در این مجله با فروشگاه لوازم یدکی آریو سلیم سنتر همراه باشید تا به معرفی خودرو آریو S300 بپردازیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

دسته بندی ها: مقایسه خودرو

شرکت نوپای زوتی در سال 2012 از خودروی سدان خوش قیافه ای به نام زوتی Z300 رونمایی کرد. طراحان این خودروی چینی تا حد زیادی از برندهای مطرح الهام گرفته و کپی بی عیب و نقصی از تویوتا آلیون خلق کردند. همانطور که می دانید، این روند کپی از برندهای معروف در چین به یک سنت تبدیل شده است. با فروشگاه تخصصی لوازم یدکی آریو سلیم سنتر همراه باشید تا به مقایسه آریو S300 با زوتی Z300 بپردازیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

دسته بندی ها: دانستنی های خودرو, معرفی خودروهای چینی

از آنجایی که تسمه تایم خودرو از جنس لاستیک فشرده می باشد، گاهی ممکن است بر اثر فرسودگی دچار پارگی شود. در نتیجه موتور خودرو از کار می افتد. این قطعه معمولا در خودروهای قدیمی تعبیه می شد و امروزه بیشتر خودروسازان استفاده از زنجیر تایم را ترجیح می دهند.

در حال حاضر اغلب خودروهای چینی مدرن دارای موتور بنزینی چهار زمانه می باشند. چنین موتورهایی معمولا به زنجیرتایم مجهز می باشند. با سلیم سنتر همراه باشید تا به جواب سوال کدام خودروهای چینی زنجیر تایم دارند؟ پاسخ دهیم و به معرفی برخی از خودروهای چینی که زنجیر تایم دارند و اتفاقا از نظر فنی عملکرد قابل قبولی ارائه کرده اند، بپردازیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه

دسته بندی ها: بررسی تخصصی قطعات, تعمیر و نگهداری خودرو

چراغ های ترمز خودرو توسط یک سوئیچ کنترل می شود که به پدال ترمز وصل شده است. فشنگی ترمز، فشنگی استپ ترمز و یا مهره ترمز نام این قطعه خودرو می باشد. فشنگی استپ ترمز دو وظیفه اصلی دارد: اول اینکه هرگاه پای خودر را روی پدال ترمز فشار می دهید، چراغ ترمز روشن شود. دومین وظیفه این قطعه ارسال سیگنال به کامپیوتر خودرو و اعلام گرفتن ترمز می باشد. به همین دلیل رانندگی با فشنگی ترمز خراب میتواند ایمنی شما را به خطر بیاندازد. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو سلیم سنتر همراه باشید تا درباره فشنگی استپ ترمز خودرو بیشتر بدانید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه

دسته بندی ها: بررسی تخصصی قطعات, تعمیر و نگهداری خودرو, دانستنی های خودرو

حتما میدانید انواع طلق خودرو که در ماشین تعبیه می شود، هر یک وظیفه منحصر به فرد خود را دارد. طلق چراغ جلو و عقب خودرو، طلق چراغ راهنمای آینه بغل و طلق چراغ خطر خودرو در ماشین کاربردهایی از تلق یا همان طلق می باشند. آیا تابحال متوجه شده اید که با گذر زمان، چراغ های ماشین کم نور تر و ضعیف تر می شوند؟ یا گاهی چراغ راهنما آنطور که باید عمل نمی کند؟ حتی اگر میزان انتشار نور چندان کاهش نیافته باشد، ولی با اینحال باید در فواصل منظم به تمیز کردن چراغ های خودرو و طلق آن بپردازید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

دسته بندی ها: بررسی تخصصی قطعات

تمام قسمت های خودرو به هم مرتبط و متصل هستند. از این رو تک تک قطعات خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردارند. یکی از اولین چالش هایی که خودروسازان با آن روبرو شدند، چگونگی جلوگیری از نشت سیالات در محل شفت ها بود. در نتیجه واشر و کاسه نمد را ابداع کردند. کاسه نمد یک قطعه ساده برای جلوگیری از ورودی گرد و غبار، آلودگی و آب به سیالات خودرو می  باشد. با فروشگاه قطعات یدکی خودرو سلیم سنتر همراه باشید تا بدانید کاسه نمد خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

دسته بندی ها: بررسی تخصصی قطعات

توربوشارژر قطعه ای مکانیکی می باشد که روی موتور خودرو نصب می شود و برای عملکرد بهینه خودرو طراحی شده است. این دستگاه با مکش هوا و دمیدن آن با فشار زیاد به سمت سیلندرهای، باعث افزایش قدرت موتور خودرو می شود. به همین دلیل بسیاری از خودروسازان استفاده از خودروهای توربوشارژ را ترجیح می دهند. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو سلیم سنتر همراه شوید تا بدانید توربوشارژر چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

دسته بندی ها: بررسی تخصصی قطعات

آیا تابحال به این فکر کرده اید که هنگام چرخاندن فرمان خودرو در جهت های مختلف، اجزای الکترونیکی داخل آن چگونه با یکدیگر ارتباط خود را حفظ می کنند؟ اگر سیم های معمولی با کنترل فرمان ارتباط داشتند، ممکن بود روزانه در هم بپیچند و خراب شوند. به همین دلیل، برای جلوگیری از این اتفاق از سوئیچ چرخشی فرمان استفاده می شود.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

دسته بندی ها: تعمیر و نگهداری خودرو, دانستنی های خودرو

رعایت نکات مراقبت از خودرو یکی از مهم ترین وظایف یک راننده می باشد. نگهداری صحیح از وسیله نقلیه میتواند هزینه های شما را کاهش دهد و همچنین طول عمر خودرو را افزایش دهد. متاسفانه برخی فقط به رفتن نزد مکانیک و تعویض روغن بسنده می کنند. در واقع شما با رعایت چند نکته ساده در خانه، مثل تعویض مایع خنک کننده موتور خودرو یا ضد یخ و سایر سیالات، میتوانید عملکرد خودرو را بهبود ببخشید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه